Aktuálně

KRYTÝ BAZÉN UZAVŘEN

KRYTÝ BAZÉN PROZATÍM UZAVŘEN, OBNOVENÍ PROVOZU PRAVDĚPODOBNĚ V ZÁŘÍ. 


KURZY PLAVÁNÍ PŠ RÁČEK - PŘÍJEM PŘIHLÁŠEK

Příprava kurzů v následujícím školním roce je závislá na situaci a opatřeních souvisejících s omezením provozu bazénů. Již 2 školní roky zpět jsme řádně neplavali. V roce 2020 jsme stihli doplavat pouze lekce batolat. U úterních odpoledních kurzů nám zbývá doplavat ještě 6 lekcí ze šk. roku 2019/2020 a 1 lekci dospělých.

Po dohodě s vedením jsme se rozhodli kurzy připravit a budeme doufat, že následující školní rok proběhne tak, jak jsme byli zvyklí dříve. Pravděpodobně nás však nemine testování či doložení potvrzení o očkování. U batolat bude změna pouze v platbě (hradit se bude 2x 900,- Kč - viz. přihláška) a přihlášené děti rozdělíme podle věku do nových skupin. Je třeba kontaktovat p. Stránskou (777 139 646, batolata@mslit.cz) a včas odevzdat přihlášky potvrzené lékařem, věk dětí je 6 měsíců - 2,5 roku. Batolata zahájíme 6. 9. 2021. U odpoledních úterních kurzů (pro děti od 3 let - rodiče s dětmi, od 6 let - plavání hrou, zdokonalovací kurzy pro děti , mládež a dospělé) vyžadujeme též přihlášky od všech zájemců - těch, kteří již chodili, i těch, kteří chtějí zapsat do náhradníků - posílejte na plaveckaskola@mslit.cz. Ti, kteří mají u nás ještě 6 lekcí, platit v září nebudou, náhradníci, pokud jim potvrdíme přijetí, uhradí zatím pouze 6 lekcí (720,- Kč). Úterní kurzy chceme zahájit 7. 9. 2021. Další kurzy budeme plánovat později. Pro bližší informace můžete zavolat p. Markové na 606 051 995. Děkujeme za pochopení, těšíme se na spolupráci a lepší dny s celkem skromným přáním - ať můžeme plavat i v krytém bazénu po celý následující školní rok.

PŘIHLÁŠKA BATOLATA:  pdf(pdf, 187.66 kB)

PŘIHLÁŠKA - ÚTERNÍ ODPOLEDNÍ KURZY:  pdf(pdf, 135.25 kB)


TÁBOR MOMENTÁLNĚ NAPLNĚN

Tábor se nám krásně naplnil, červencový turnus již proběhl a zdá se, že byl povedený :-) Srpnový termín je před námi (9. 8. - 13. 8.). Moc se na děti těšíme a připravujeme pestrý program. Doufejme, že nám bude přát počasí a budeme s dětmi na plovárně i PLAVAT :-) Místo na táboře je pro vaše děti garantováno až po úhradě tábora. Kdo neuhradí včas může být nahrazen dalšími zájemci. Děkujeme za pochopení. Dle zájmu můžeme zapsat i do seznamu náhradníků.


POKYNY K TESTOVÁNÍ DĚTÍ NA TÁBOR

Rodičům přihlášených dětí na příměstský letní tábor PŠ Litomyšl - srpen 2021:

Další aktuální informace a pokyny byly odeslány 2. 8. na vaše uvedené e-mailové adresy, v případě dotazů volejte prosím na telef. číslo 606 051 995. 


KRYTÝ BAZÉN I NADÁLE UZAVŘEN, PLOVÁRNA V PROVOZU OD 4. 6.

Rozhodnutím rady města zůstává z ekonomických důvodů krytý bazén v Litomyšli i nadále uzavřen, probíhá oprava střechy. Normální obnovení provozu v krytém bazénu včetně školní výuky a veškerých kurzů plavání předpokládáme v září. Veřejnosti bude od června s ohledem na počasí sloužit přilehlá plovárna. Děkujeme za pochopení. Těšíme se na vaši návštěvu.


PŘÍMĚSTSKÝ LETNÍ TÁBOR PŠ LITOMYŠL

Plavecká škola Litomyšl nabízí příměstský letní tábor pro děti od 7 let (ukončená 1. třída) a mládež do 15 let v termínech 12. 7. – 16. 7. 2021 a 9. 8. – 13. 8. 2021. Tábory začínají v 8 h a končí v 16 h. Program bude sestaven z výuky plavání, sportovních aktivit, poznávání přírody, turistiky. Plavecká výuka bude probíhat dle počasí v solárně přihřívaných bazénech na plovárně. Plánujeme i zařazení prvků triatlonu (je třeba seřízené a bezpečné vlastní kolo a přilbu). Rádi bychom většinu času s dětmi strávili v přírodě. Při špatném počasí je možné využít zastřešený zimní stadion s plochou pro in-line bruslení na vlastních bruslích a sportovní halu. Obědy budou zajištěny. Děti je třeba vybavit dopolední a odpolední svačinou a pitím na celý den. Cena tábora činí 1500,- Kč (obědy, materiál na soutěže, odměny, jízdné, vstupné...). Závazné přihlášky pošlete, prosím, na e-mail: plaveckaskola@mslit.cz nejlépe do konce května. Neváhejte, kapacita omezena.

                                                                             Dagmar Marková, Plavecká škola Litomyšl

PŘIHLÁŠKA:  pdf(pdf, 104.51 kB)


NABÍDKA PRACOVNÍ POZICE - INSTRUKTOR PLAVÁNÍ A PLAVČÍK

Městský bazén Litomyšl a Plavecká škola Ráček

                hledá zájemce o pracovní pozici

           INSTRUKTOR PLAVÁNÍ + PLAVČÍK

NABÍZÍME HLAVNÍ PRACOVNÍ POMĚR, 100 % ÚVAZEK, 5 TÝDNŮ DOVOLENÉ

Pedagogické nebo zdravotnické vzdělání a plavecké zkušenosti výhodou, osvědčení instruktora plavání a plavčíka podmínkou. Zájemci, hlaste se na e-mail: plaveckaskola@mslit.cz, prosíme o přiložení strukturovaného životopisu. Nabízíme zajímavou práci s dětmi i dospělými v hezkém prostředí litomyšlského krytého bazénu a letního koupaliště.


NABÍDKA DEZINFEKCE

Potřebujete vydezinfikovat kanceláře a další prostory?

Městské služby Litomyšl od ledna 2021 spouští novou službu pro občany. Kvůli stále vzrůstajícím nárokům na hygienická opatření vám za úhradu proškolení zaměstnanci rádi vydezinfikují obytné i neobytné prostory pomocí nového dezinfekčního přístroje, který pracuje na bázi suché mlhy. Dezinfekci provádíme s různými přípravky tak, abychom vyšli vstříc přání klientů.

Dezinfekce Sanosil na bázi peroxidu vodíku s obsahem koloidního stříbra místnost nejenom vyčistí od virů a bakterií, ale také na povrchu předmětů, podlahách a stěnách vytvoří ochranný film, který chrání před viry po dobu až tří týdnů od aplikace. Při využití této metody je nutné po ukončení prací minimálně čtyři hodiny prostory nepoužívat. Jedná se o agresivnější přípravek vhodný zejména do místností a budov, které je možné na omezenou dobu zcela uzavřít.

Dalším užívaným prostředkem je Dezonal. Ten nezanechává ochrannou vrstvu, ale dezinfikuje stejně spolehlivě a je vhodnější pro prostory, kde je nutný rychlý návrat zaměstnanců. Tuto metodu doporučujeme i například pro prodejce potravin a podobné provozy.

Před dezinfekcí není nutné místnosti vystěhovávat, mohou v nich zůstat elektronické přístroje, nábytek, květiny a další vybavení. Cena za jednu započatou hodinu včetně dezinfekce a práce je 2 300,- Kč, příprava a čištění dezinfekčního přístroje se platí zvlášť a stojí dohromady 500,- Kč, doprava se rovněž platí zvlášť a zpoplatněna je 17,- Kč/km. Čištění jedné místnosti o rozloze 50 metrů čtverečních trvá přibližně 12 minut.

Více informací rádi poskytneme na tel. čísle 774 432 172.

Pavel Münster