Plavání pro seniory

UPOZORNĚNÍ NA ZMĚNY V BŘEZNU: 

5. 3. CVIČÍME

12. 3. NECVIČÍME

19. 3.  ?

26. 3.  ?

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ !

V letošním šk. roce 2019/2020 cvičíme opět VE ČTVRTEK v čase od 12 h. Platnost přihlášek s potvrzením lékaře je 1 rok od potvrzení. Cvičení se můžete zúčastňovat po dohodě s lékařem i při běžných zaléčených diagnózách (vyšší krevní tlak, diabetes...), pouze tuto informaci ve vlastním zájmu sdělte lektorce cvičení. Voda naopak působí většinou pozitivně a cvičenci se při pravidelném cvičení cítí lépe. Předem upozorňujeme, že od 16. 9. 2019 došlo k úpravě ceníku a cena cvičení ve vodě pro seniory činí 800,- Kč/ 10 lekcí, 400,- Kč/ 5 lekcí a 140,- Kč/ 1 lekce. Věříme, že nám přesto zachováte přízeň. Těšíme se na vás.

Cvičení a plavání pro seniory je zaměřeno na protažení a posílení různých svalových skupin, na rozvoj kloubní pohyblivosti, zahrnuje i nácvik správného dýchání a rozvoj plaveckých dovedností. Jde o hodinové lekce – cca 40 min cvičení a plavání a 15 min je možné využít i ostatní atrakce bazénu (vířivku, páru, chrliče, výplavový bazén). Dovednost plavání není podmínkou, požadujeme pouze souhlas vašeho obvodního lékaře, který je nutno 1x za rok aktualizovat. Cvičení ve vodě je šetrné a efektivní, voda nadnáší a klade přirozený odpor. Cílem je především rozvoj a udržení dobré fyzické a psychické kondice.

Cvičíme v hluboké vodě 1,8 m v plaveckém bazénu s bederními pásy, v mělké vodě 1,2 m bez pásů a v dětském bazénu s teplejší vodou. Při cvičení používáme různé pomůcky - žížaly, kroužky, destičky, využíváme též stěny bazénů a pod. S sebou plavky, ručník, mýdlo a chuť do cvičení ve vodě.