Plavání pro seniory

CVIČENÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2021/2022

Milí senioři, omlouvám se, ze zdravotních důvodů jsem nucena společné cvičení ve vodě ještě odložit, 22. 9. cvičit nemohu. Sledujte prosím naše stránky, podle svých možností termín zahájení upřesním. Děkuji za pochopení D. Marková

Cvičení a plavání pro seniory je zaměřeno na protažení a posílení různých svalových skupin, na rozvoj kloubní pohyblivosti, zahrnuje i nácvik správného dýchání a rozvoj plaveckých dovedností. Jde o hodinové lekce – cca 40 min cvičení a plavání a 15 min je možné využít i ostatní atrakce bazénu (vířivku, páru, chrliče, výplavový bazén). Dovednost plavání není podmínkou, požadujeme pouze souhlas vašeho obvodního lékaře, který je nutno 1x za rok aktualizovat. Cvičení ve vodě je šetrné a efektivní, voda nadnáší a klade přirozený odpor. Cílem je především rozvoj a udržení dobré fyzické a psychické kondice.

Cvičíme v hluboké vodě 1,8 m v plaveckém bazénu s bederními pásy, v mělké vodě 1,2 m bez pásů a v dětském bazénu s teplejší vodou. Při cvičení používáme různé pomůcky - žížaly, kroužky, destičky, využíváme též stěny bazénů a pod. S sebou plavky, ručník, mýdlo a chuť do cvičení ve vodě. 

PŘIHLÁŠKA - CVIČENÍ VE VODĚ PRO SENIORY:  pdf(pdf, 142.79 kB) 

Než zahájíme organizované cvičení, máte možnost bazén využít k návštěvě v provozní době pro veřejnost, krytý bazén je otevřen od 30. srpna 2021.

Prostudujte prosím předem podmínky pro vstup na bazén (testování, očkování).