Plavání pro seniory

PEVNÉ ZDRAVÍ A ŠTĚSTÍ V NOVÉM ROCE!

TĚŠÍME SE NA VÁS OPĚT VE STŘEDU 3. LEDNA 2024 OD 12 H.

Cena permanentky na 10 lekcí činí 1 500,- Kč, na 5 lekcí 750,- Kč a za jednotlivou lekci uhradíte 180,- Kč.

DĚKUJEME VŠEM ZA PŘÍZEŇ!

PŘIHLÁŠKA - CVIČENÍ VE VODĚ PRO SENIORY:  pdf(pdf, 142.79 kB) 

 

Ve školním roce 2023 - 2024 cvičíme pravidelně ve STŘEDU OD 12 H.

Necvičí se ve svátcích ani o školních prázdninách. Hlavní informační cestou jsou tyto webové stránky, sledujte si je pravidelně, prosím!

Náhlé změny budeme psát sem, případně do aktualit.

S sebou ručník, mýdlo, plavky a dobrou náladu. Těšíme se na Vás!

 

OBECNÉ INFORMACE

Cvičení a plavání pro seniory je zaměřeno na protažení a posílení různých svalových skupin, na rozvoj kloubní pohyblivosti, zahrnuje i nácvik správného dýchání a rozvoj plaveckých dovedností. Jde o hodinové lekce – cca 40 min cvičení a plavání a 15 min je možné využít i ostatní atrakce bazénu (vířivku, páru, chrliče, výplavový bazén). Dovednost plavání není podmínkou, neplavci však musí upozornit instruktorku a cvičí pouze v 1,2 m.  Požadujeme souhlas vašeho obvodního lékaře, který je nutno 1x za rok aktualizovat. Cvičení ve vodě je šetrné a efektivní, voda nadnáší a klade přirozený odpor. Cílem je především rozvoj a udržení dobré fyzické a psychické kondice.

Cvičíme v hluboké vodě 1,8 m v plaveckém bazénu s bederními pásy, v mělké vodě 1,2 m bez pásů a v dětském bazénu s teplejší vodou. Při cvičení používáme různé pomůcky - žížaly, kroužky, destičky, využíváme též stěny bazénů a pod. S sebou plavky, ručník, mýdlo a chuť do cvičení ve vodě.