Plavání pro seniory

VE ŠKOLNÍM ROCE 2020/2021 CVIČÍME VE STŘEDU OD 12 H

Za týden - 30. ZÁŘÍ cvičení z důvodu "Plavecké soutěže měst" NEBUDE. Přesto vás rádi uvidíme a srdečně vás zveme k účasti, pokud uplavete 100 m libovolným způsobem, máte VSTUP ZDARMA, zúčastnit se mohou všichni bez ohledu na věk a pohlaví - více v aktualitách.

Milí senioři,

první cvičení proběhlo již 2. ZÁŘÍ. Letos budeme společně cvičit a plavat pravidelně ve středu od 12 do 12:45 h a 15 min volný pobyt, ve 13 h odchod do sprch. Ve svátky a o prázdninách se necvičí. Těšíme se na vás.

Cvičení a plavání pro seniory je zaměřeno na protažení a posílení různých svalových skupin, na rozvoj kloubní pohyblivosti, zahrnuje i nácvik správného dýchání a rozvoj plaveckých dovedností. Jde o hodinové lekce – cca 40 min cvičení a plavání a 15 min je možné využít i ostatní atrakce bazénu (vířivku, páru, chrliče, výplavový bazén). Dovednost plavání není podmínkou, požadujeme pouze souhlas vašeho obvodního lékaře, který je nutno 1x za rok aktualizovat. Cvičení ve vodě je šetrné a efektivní, voda nadnáší a klade přirozený odpor. Cílem je především rozvoj a udržení dobré fyzické a psychické kondice.

Cvičíme v hluboké vodě 1,8 m v plaveckém bazénu s bederními pásy, v mělké vodě 1,2 m bez pásů a v dětském bazénu s teplejší vodou. Při cvičení používáme různé pomůcky - žížaly, kroužky, destičky, využíváme též stěny bazénů a pod. S sebou plavky, ručník, mýdlo a chuť do cvičení ve vodě.