Plavání pro seniory

Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ CVIČENÍ PRO SENIORY 9. 5. RUŠÍME A PŘESOUVÁME NA PÁTEK 10. 5. VE STEJNÝ ČAS 12 - 13 H, DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

Cvičení a plavání pro seniory je zaměřeno na protažení a posílení různých svalových skupin, na rozvoj kloubní pohyblivosti, zahrnuje i nácvik správného dýchání a rozvoj plaveckých dovedností. Jde o hodinové lekce – cca 40 min cvičení a plavání a 15 min je možné využít i ostatní atrakce bazénu (vířivku, páru, chrliče, výplavový bazén). Dovednost plavání není podmínkou, požadujeme pouze souhlas vašeho obvodního lékaře, který je nutno 1x za rok aktualizovat. Cvičení ve vodě je šetrné a efektivní, voda nadnáší a klade přirozený odpor. Cílem je především rozvoj a udržení dobré fyzické a psychické kondice.

Cvičíme v hluboké vodě 1,8 m v plaveckém bazénu s bederními pásy, v mělké vodě 1,2 m bez pásů a v dětském bazénu s teplejší vodou. Při cvičení používáme různé pomůcky - žížaly, kroužky, destičky, využíváme též stěny bazénů a pod. Cena permanentky na 5 lekcí je 350,- Kč nebo 1 lekce/ 100,- Kč. S sebou plavky, ručník, mýdlo a chuť do cvičení ve vodě. 

Těšíme se na vás.