Plavání pro seniory

Ve čtvrtek 20. 6. proběhla poslední lekce cvičení ve vodě pro seniory v tomto školním roce. Díky krásnému letnímu počasí jsme cvičili venku na plovárně v 25 m bazénu, voda měla úžasných 25°C a dle ohlasu to bylo příjemné rozloučení před prázdninami. Pravidelně se budeme opět scházet od 2. poloviny září po pravidelné odstávce krytého bazénu. Děkujeme za přízeň, přejeme všem krásné léto ve zdraví a pohodě a budeme se opět těšit na další sezónu.

Cvičení a plavání pro seniory je zaměřeno na protažení a posílení různých svalových skupin, na rozvoj kloubní pohyblivosti, zahrnuje i nácvik správného dýchání a rozvoj plaveckých dovedností. Jde o hodinové lekce – cca 40 min cvičení a plavání a 15 min je možné využít i ostatní atrakce bazénu (vířivku, páru, chrliče, výplavový bazén). Dovednost plavání není podmínkou, požadujeme pouze souhlas vašeho obvodního lékaře, který je nutno 1x za rok aktualizovat. Cvičení ve vodě je šetrné a efektivní, voda nadnáší a klade přirozený odpor. Cílem je především rozvoj a udržení dobré fyzické a psychické kondice.

Cvičíme v hluboké vodě 1,8 m v plaveckém bazénu s bederními pásy, v mělké vodě 1,2 m bez pásů a v dětském bazénu s teplejší vodou. Při cvičení používáme různé pomůcky - žížaly, kroužky, destičky, využíváme též stěny bazénů a pod. S sebou plavky, ručník, mýdlo a chuť do cvičení ve vodě. 

Těšíme se na vás.