Plavání pro seniory

V novém roce 2022 cvičíme již od 6. LEDNA (čtvrtek - 12 h). 

PŘEJEME PEVNÉ ZDRAVÍ A CHUŤ SE HÝBAT! 

Těšíme se na vás.

MILÍ SENIOŘI,

CVIČÍME OD 21. ŘÍJNA VE ČTVRTEK OD 12 H. TĚŠÍME SE NA VÁS.

NECVIČÍ SE VE STÁTNÍ SVÁTKY A ŠKOLNÍ PRÁZDNINY!

OD 22. 11. V PLATNOSTI PŘÍSNĚJŠÍ PODMÍNKY PRO VSTUP NA BAZÉNY - POUZE OČKOVANÍ NEBO PO PRODĚLANÉM ONEMOCNĚNÍ COVID-19. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

DĚKUJEME ZA VAŠI ÚČAST NA PLAVECKÉ SOUTĚŽI MĚST 2021. I DÍKY VÁM SE LITOMYŠL UMÍSTILA NA KRÁSNÉM 3. MÍSTĚ V ČR Z 15 PŘIHLÁŠENÝCH MĚST V KATEGORII DO 20 TIS. OBYVATEL.

 

Cvičení a plavání pro seniory je zaměřeno na protažení a posílení různých svalových skupin, na rozvoj kloubní pohyblivosti, zahrnuje i nácvik správného dýchání a rozvoj plaveckých dovedností. Jde o hodinové lekce – cca 40 min cvičení a plavání a 15 min je možné využít i ostatní atrakce bazénu (vířivku, páru, chrliče, výplavový bazén). Dovednost plavání není podmínkou, požadujeme pouze souhlas vašeho obvodního lékaře, který je nutno 1x za rok aktualizovat. Cvičení ve vodě je šetrné a efektivní, voda nadnáší a klade přirozený odpor. Cílem je především rozvoj a udržení dobré fyzické a psychické kondice.

Cvičíme v hluboké vodě 1,8 m v plaveckém bazénu s bederními pásy, v mělké vodě 1,2 m bez pásů a v dětském bazénu s teplejší vodou. Při cvičení používáme různé pomůcky - žížaly, kroužky, destičky, využíváme též stěny bazénů a pod. S sebou plavky, ručník, mýdlo a chuť do cvičení ve vodě. 

PŘIHLÁŠKA - CVIČENÍ VE VODĚ PRO SENIORY:  pdf(pdf, 142.79 kB) 

Než zahájíme organizované cvičení, máte možnost bazén využít k návštěvě v provozní době pro veřejnost, krytý bazén je otevřen od 30. srpna 2021.

Prostudujte prosím předem podmínky pro vstup na bazén (testování, očkování).