Plavání pro seniory

Vážení zájemci, po dlouhé pauze bychom vám rádi nabídli letní cvičení ve vodě a to na litomyšlské plovárně. Důležitou podmínkou je vhodné počasí, letos to bohužel zatím moc nevychází, ale doufejme, že se pěkného léta ještě dočkáme.

Vzhledem k nestálosti počasí vás budeme s předstihem jednoho dne informovat na stránce plovárny v aktualitách (www.bazen-litomysl.cz/plovarna), zda cvičení bude či ne. Rádi bychom využili teplejších dnů od pondělí do pátku (1-2x týdně), čas 12 h, 25 m bazén, lekce 30 min s možností zůstat na plovárně do konce provozní doby. Cena vychází z ceníku plovárny (jednorázové vstupné, vstup z permanentky na plovárnu, lze využít i permanentek na cvičení do krytého bazénu, které již vlastníte). Pokud vás naše nabídka zaujala, zavolejte prosím na telef. č. 606 051 995, abychom věděli orientačně o vašem zájmu.

 

Cvičení a plavání pro seniory je zaměřeno na protažení a posílení různých svalových skupin, na rozvoj kloubní pohyblivosti, zahrnuje i nácvik správného dýchání a rozvoj plaveckých dovedností. Jde o hodinové lekce – cca 40 min cvičení a plavání a 15 min je možné využít i ostatní atrakce bazénu (vířivku, páru, chrliče, výplavový bazén). Dovednost plavání není podmínkou, požadujeme pouze souhlas vašeho obvodního lékaře, který je nutno 1x za rok aktualizovat. Cvičení ve vodě je šetrné a efektivní, voda nadnáší a klade přirozený odpor. Cílem je především rozvoj a udržení dobré fyzické a psychické kondice.

Cvičíme v hluboké vodě 1,8 m v plaveckém bazénu s bederními pásy, v mělké vodě 1,2 m bez pásů a v dětském bazénu s teplejší vodou. Při cvičení používáme různé pomůcky - žížaly, kroužky, destičky, využíváme též stěny bazénů a pod. S sebou plavky, ručník, mýdlo a chuť do cvičení ve vodě.