Historie akcí

ODPOLEDNÍ KURZY PLAVÁNÍ PŠ RÁČEK - POKRAČOVÁNÍ V R. 2023

Naši milí plavci, zvažte prosím zájem o pokračování a co nejdříve se nahlaste na úterních odpoledních kurzech plavání na recepci nebo napište na plaveckaskola@mslit.cz nebo zavolejte vedoucí plavecké školy 606 051 995.

Na poslední 15. lekci se uvidíme 10. ledna 2023. Nový kurz navážeme od 17. ledna. Přihlášky se mohou průběžně podepisovat na recepci bazénu, platby probíhají od 3. do 10. ledna 2023. Cena za 15 lekcí je 2 500,- Kč. Po dohodě s vedoucí plavecké školy lze na doplnění skupin přijmout i náhradníky.

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!


PŘÍJEM PŘIHLÁŠEK UKONČEN

PŘÍJEM přihlášek do pondělních batolat a úterních odpoledních kurzů plavání UKONČEN. Zapsat lze jen do náhradníků. Další případné přijetí bude možné pouze po konzultaci s vedoucí plavecké školy - dotazy na adresách plaveckaskola@mslit.cz a batolata@mslit.cz budou postupně vyřizovány z důvodu dovolených až od 1. 9. Přihlášky v mejlu od 19. 8. do 23. 8. jsou v pořadníku, vyčkejte prosím na odpověď, zda jste přijati či nikoliv. Přihlášky přijaté od 7. 8. do 18. 8. jsou přijaté a zaevidované. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.


POZASTAVENÍ PŘIHLÁŠEK

POZASTAVENÍ PŘIHLÁŠEK 

Kurzy plavání PŠ Ráček na nový školní rok pro batolata, děti, mládež i dospělé jsou téměř naplněny. Přihlášky zaslané či odevzdané k dnešnímu dni (19. 8. do 13 h) jsou přijaté a zaevidované.

Z důvodu dovolených POZASTAVUJEME příjem přihlášek a další požadavky budeme řešit až od 30. 8. Další zájemce lze zatím dle došlé pošty zapsat jen do pořadníku a náhradníků. Děkujeme za pochopení. 

Hezký zbytek prázdnin. 


JARNÍ PRÁZDNINY 28. 1. - 4. 3. 2022

Od pondělí 28. 2. do pátku 4. 3. jsou v Litomyšli jarní prázdniny - a to i na bazénu.

V dopoledních hodinách nebude probíhat výuka škol, nebudou ani organizované kurzy PŠ Ráček - pondělní batolata, úterní odpolední kurzy, aqua fitness, cvičení pro seniory.

Bazén bude k dispozici veřejnosti dle rozpisu a obsazenosti - viz. provozní doba. Těšíme se na vaši návštěvu.


ÚTERNÍ KURZY PLAVÁNÍ - OD 25. LEDNA

Pokračování úterních odpoledních kurzů Plavecké školy Ráček zahájíme 25. ledna 2022. Prozatím zůstávají v platnosti stejná mimořádná opatření platná od 22. 11. 2021. Skupiny i časy se nemění, přihlášky jsou platné z podzimu 2021. Pro děti a mládež je připraven kurz na 15 lekcí, pravděpodobné ukončení vychází na 17. května 2022, cena kurzu činí 2 100,- Kč. Zdokonalovací kurz pro dospělé je na 10 lekcí /2 100,- Kč, při dostatečném zájmu lze kurz u dospělých o 5 lekcí prodloužit. Platby lze provést od 10. ledna 2022 v provozní době pro veřejnost na pokladně krytého bazénu (v hotovosti či kartou). Po obdržení příjmového dokladu můžete následně uplatnit a čerpat příspěvek zdravotní pojišťovny. Pro bezhotovostní platby je určen účet Městských služeb u ČSOB, č.ú. 0287027250/0300, variabilní symbol = typ kurzu (Rodiče s dětmi 2222, Plavání hrou 3333, Zdokonalovací kurz dětí a mládeže 4444, Dospělí 5555), do poznámky, prosím nezapomeňte uvést celé jméno plavce a rok narození. Kurzy je třeba uhradit nejpozději do 16. ledna. Neuhrazením ztrácí přihláška platnost a místo bude nabídnuto novým uchazečům. Nové zájemce lze přijmout jen po telefonické domluvě s vedoucí plavecké školy (606 051 995) a dle kapacity družstev. 

Od 25. ledna opět společně plaveme, učíme se, hrajeme si, trénujeme kondičku i techniku správného plavání a hlavně - učíme plaváčky mít plavání rádi! Těšíme se na všechny účastníky kurzů plavání - děti, mládež i dospěláky.

 


VÝPLAVOVÝ BAZÉN - VYPNUTÝ OHŘEV - OTUŽOVÁNÍ

Vážení návštěvníci, zahájení nové roku je za námi a doufejme, že spoustu hezkých dnů a zážitků máme před sebou. První akcí, kterou jsme se rozhodli vám letos nabídnou, je otužování. Vypnutý ohřev ve výplavovém bazénu nabízí postupné ochlazování vody venku a vy tak nenásilně můžete zahájit své otužování. Možnost intenzivněji zchladit své tělo si oblíbila velká část veřejnosti a je pouze na počasí, jak rychle se nám bazén bude ochlazovat. Doporučujeme i začátečníkům otužování vyzkoušet, po příjemném prohřátí v páře máte u nás nyní ideální možnost se ochladit nejen uvnitř pod sprchou, ale i venku pod širým nebem. Těšíme se na vaši návštěvu.


PLATBY ÚTERNÍCH KURZŮ PLAVÁNÍ

V pátek 15. 10. je pokladna otevřena od 10:30 h. Přihlášení uchazeči do úterních odpoledních kurzů plavání mohou začít hradit na pokladně částky za děti a mládež do 18 let 1 080,- Kč a za dospělé 1 620,- Kč. Jedná se o 9 lekcí, kurz končí před Vánoci. Nový kurz začíná 26. 10., příští týden 19. 10. zbývá poslední náhrada - lekce z předchozího kurzu.


PLAVECKÁ SOUTĚŽ MĚST 2021- 6. 10. 2021- SOUTĚŽÍCÍ ZDARMA

Městský bazén Litomyšl je opět přihlášen do plavecké akce pro širokou veřejnost „Plavecká soutěž měst“. Jedná se o jubilejní 30. ročník, který proběhne ve všech přihlášených bazénech v ČR ve středu 6. října. Od roku 2012 jsme jediný rok nevynechali a soutěž jsme společně s vámi přivedli až k vítězným pozicím, v roce 2018 a 2019 byla Litomyšl v kategorii měst do 25 tis. obyvatel první.

UPŘESŇUJEME podrobnosti: Podmínkou účasti zůstává doložení testování nebo očkování při vstupu na bazén - viz. naše stránky - aktualita ze dne 27. 8. - podmínky pro vstup na bazén. Samotest je k zakoupení i na bazénu (1ks/ 50,- Kč), soutěžící si hradí sám.

Akce se bude konat ve středu 6. 10. od 8 h do 20 h. Od 8 do 11 h bude bazén vyhrazen pro ZŠ a MŠ. Pro veřejnost včetně seniorů bude otevřeno od 11 h do 20 h.

Je třeba uplavat 100 m volným způsobem, bez startovního skoku, měří se čas (u seniorů a dětí do 7 let není důležitý čas, ale účast, po uplavání získávají plný počet bodů bez ohledu na čas, dětem lze poskytnout i pomůcku). Soutěžící od 8 do 60 let jsou bodováni dle zaplavaného času dle daných tabulek pro muže a ženy. Všichni soutěžící mohou pobýt 1,5 h zdarma, obdrží diplom a malý dárek.

Věříme, že tento den v litomyšlském bazénu zasvětíme osvětě kondičního plavání a na akci vás tímto srdečně zveme. Zúčastnit se mohou školy i jednotlivci, zkrátka každý, kdo má chuť akci podpořit, uplave 100 m volným způsobem na čas a dle svého výkonu přispěje cennými body do celkového součtu městu Litomyšl. Senioři nad 60 let získávají uplaváním 100 m bez ohledu na čas plný počet bodů! Trénujte, přijďte zdarma 6. 10. zaplavat a porovnat své časy z předchozích let. Všichni účastníci obdrží diplom. A hlavně, plavejte pravidelně, pro radost a svou dobrou fyzickou i psychickou kondici. Kdo soutěžit nechce, může bazén též 6. 10. navštívit a uhradí běžné vstupné. Těšíme se na vás.


VÝSLEDKY PLAVECKÉ SOUTĚŽE MĚST 2020

Děkujeme všem soutěžícím za účast, Litomyšl získala z 15 měst do 20 tis. obyvatel hezké 4. místo (217 soutěžících, 3843 bodů). Více informací najdete v odkazu "Soutěže". 


PLAVECKÁ SOUTĚŽ MĚST 2020

Plavecká soutěž měst se letos uskuteční již ve středu 30. ZÁŘÍ a to v rámci Evropského týdne sportu. Vzhledem k omezeným možnostem škol se zúčastnit letošního ročníku upozorňujeme na organizační změnu - PRO VEŘEJNOST JE MOŽNOST ÚČASTI ROZŠÍŘENA OD 7 H DO 20 H - TEDY PO CELÝ DEN BEZ OMEZENÍ. Kdo se zúčastnit nechce, platí běžné vstupné. Kdo se zúčastní a zaplave na čas 100 m libovolným způsobem (bez startovního skoku), může přispět cennými body do celkového součtu pro město Litomyšl a zároveň může pobýt ZDARMA 1,5 h, v provozu budou všechny atrakce litomyšlského bazénu. Senioři nad 60 let obdrží po uplavání 100 m (4x 25m bazén) bez ohledu na čas plný počet bodů. Účastníci dále obdrží diplom a silikonový náramek BeActive věnovaný Českou asociací sportu pro všechny. Jsme si vědomi, že letos je situace velmi složitá. Do bazénu by měli chodit pouze zdraví a zodpovědní lidé. Nepotřebujeme za každou cenu vyhrát, ale byli bychom rádi, kdyby plavání zůstalo součásti našich životů. Jde především o propagaci kondičního plavání a zároveň o soustavné udržovaní fyzické i psychické kondice. Všem přejeme pevné zdraví a těšíme se na setkávání s vámi. 


« | 1 2 3 4 5 6 7 8 | »