Plavání pro batolata - Ráček

Zveřejněno 1. 12. 2022:

V pondělí 5. 12. 2022 připomínáme SANITÁRNÍ DEN! S batolátky tedy neplaveme. Další lekce - již desátá - bude 12. prosince. Hezký advent.

Zveřejněno 11. 11. 2022:

V pondělí 14. 11. bude již 7. lekce prvního kurzu. Zvažte pokračování od 19. 12. 2022. Přihlášky budou připraveny na recepci a Vy si zatím pouze podepíšete zájem o pokračování. Termín plateb ještě upřesníme. Potvrzení od lékaře budeme vyžadovat na pokračování jen od dětí, které byly často nemocné - 50% absence. Pro nové děti musí rodič vyplnit celou přihlášku i s potvrzením od lékaře. Těšíme se v pondělí na viděnou.

Zveřejněno 23. 9. 2022:

První lekce se blíží, plaveme již v pondělí 26. září. Plavenky obdržíte na recepci při první lekci. S sebou potřebujete pouze ručníky, mýdlo, plavky, speciální plenku do vody nebo speciální batolecí plavky s přiléhavou manžetou kolem nožiček, případně dospěláci čisté pantofle k bazénu a ostatní dle Vašeho uvážení. Veškeré plavecké pomůcky Vám zapůjčíme u bazénu. Vše je připraveno, těšíme se na Vás. 

Po předchozí telefonické domluvě s rodiči byly skupiny mírně poupraveny a doplněno několik náhradníků, zde je aktuální rozpis.

SKUPINY PODZIM 2022:   pdf (pdf, 58.24 kB) 

Zveřejněno 15. 9.:

TERMÍNY PLAVÁNÍ - PODZIM 2022

PLAVEME: 26. 9., 3. 10., 10. 10., 17. 10., 24. 10., 31. 10., 14. 11., 21. 11., 28. 11.,12. 12.

Hlavní informační cesta bude přes webové stránky bazénu a Plavecké školy Ráček. Doporučujeme kontrolovat nejlépe každou neděli před pondělním plaváním.

S batolátky se neplave v době sanitárních dnů, veškerých prázdnin a svátků.

SANITÁRNÍ DNY 2022/2023: 7. 11., 5. 12. 2022, 9. 1., 6. 2., 13. 3., 24. 4, 5. 6. 2023 

ZMĚNY VYHRAZENY!

DALŠÍ DŮLEŽITÉ POKYNY K PLAVÁNÍ S MALÝMI DĚTMI:

1/choďte včas - do bazénu, prosím, přijďte minimálně 20 min předem, abyste stihli v klidu připravit na plavání Vaše děťátko i sebe. Na recepci předložíte plavenku a vyzvednete si čip od skříňky; u zrcadel vložíte obuv do sáčku, který si umístíte do skříňky, a vyzvednete si podložku; u skříněk odložíte oděvy a uzamknete čipem; větší děti mohou použít nočník; zabalení do ručníku se s děťátkem přemístíte do sprch 

2/ hygiena - předem upozorňujeme na NUTNOST A STRIKTNÍ DODRŽOVÁNÍ SPRCHOVÁNÍ BEZ PLAVEK A POUŽITÍ MÝDLA (U DĚTÍ I DOSPĚLÝCH) a to bezprostředně před každým vstupem do bazénu i po každém použití toalety - CHRÁNÍTE TAK PŘEDEVŠÍM ZDRAVÍ SVÝCH DĚTÍ! Před sprchováním použijte wc a větší děti nočník; osprchujte nahaté děti, tekoucí voda většinou vyvolá čůrání dětí, což je přirozené a vpořádku, následně omyjte děti mýdlem a opláchněte vodou, děti můžete lehce osušit a TEPRVE NAKONEC navlékněte SPECIÁLNÍ PLENKU do vody nebo speciální plavky pro batolata s přiléhavou gumičkou. Před sprchováním DOSPĚLÝCH můžete dítě odložit do připravené postýlky (v pánské sprše je na odložení dítěte podložka), která je umístěna hned vedle sprch.

Plavky po každém plavání vyperte v teplé vodě s pracím prostředkem a mějte vždy před každou další lekcí čistě vyprané.

3/ všude se pohybujte opatrně a neběhejte, i když jste se případně opozdili. Dbejte na možnost uklouznutí, chodící děti voďte za ruku a nenechávejte je běhat samostatně, své dítě mějte neustále pod dohledem.

4/ručník, mýdlo (tašku) lze odložit do skříněk v bazénové hale nebo na lavičky u dětského bazénu

5/na suchu u dětského bazénu vyčkejte na další pokyny instruktorky dětského plavání nebo plavčíka; na veškeré dotazy rádi odpovíme, neváhejte se zeptat nebo cokoliv konzultovat 

6/po skončení lekce doporučujeme dítko zabalit do osušky včetně hlavičky

7/do vody s děťátkem smí pouze jedna osoba; pro sourozence je třeba mít zajištěné hlídání ve vestibulu bazénu; další doprovod k bazénu smí pouze po odložení oblečení v šatně - jen v tričku, kraťasech nebo sukni 

8/po ukončení lekce, osprchování, osušení a obléknutí opustíte skříňku a necháte ji odemknutou; vrátíte podložku zpět k zrcadlům, odevzdáte čip na recepci a vyzvednete si plavenku

9/aklimatizace ve vestibulu - ve vestibulu setrvejte ze zdravotních důvodů minimálně 15 min; prostor je určen především ke svačení a občerstvení; nenechávejte své děti bez dozoru, pozor na dveře a nedalekou silnici

10/ užijte si hezké chvíle s Vaším děťátkem na bazénu ve zdraví a pohodě

 

Předem děkujeme za dodržování uvedených pravidel!

 

My se budeme snažit Vás provázet, naučit Vaše děti hezkému vztahu k vodě, vychovat respekt z vody a rozvíjet přirozený pohyb ve vodě, na vodě i pod vodou... Vaše instruktorky dětského plavání - Dagmar Marková a Dagmar Stránská, Plavecká škola Ráček Litomyšl.

Dotazy a omluvenky směřujte, prosím na e-mail: batolata@mslit.cz

 

DOPORUČENÍ: Bazén můžete dle běžného ceníku navštívit S DĚTMI OD 1 ROKU (nutno doložit věk kartičkou pojišťovny!) i v době otevření pro veřejnost. Více informací ke vstupu najdete v aktualitách a provozní době. Otevřeno po odstávce od 19. září.

 

Zveřejněno 23. 8. 2022

PŘÍJEM PŘIHLÁŠEK UKONČEN

PŘÍJEM přihlášek do pondělních batolat a úterních odpoledních kurzů plavání UKONČEN. Zapsat lze jen do náhradníků. Další případné přijetí bude možné pouze po konzultaci s vedoucí plavecké školy - dotazy na adresách plaveckaskola@mslit.cz a batolata@mslit.cz budou postupně vyřizovány z důvodu dovolených až od 1. 9. Přihlášky v mejlu od 19. 8. do 23. 8. jsou v pořadníku, vyčkejte prosím na odpověď, zda jste přijati či nikoliv. Přihlášky přijaté od 7. 8. do 18. 8. jsou přijaté a zaevidované. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.