Plavání pro batolata - Ráček

Aktualizováno: 27. 2. 2024:

FOTOGRAFOVÁNÍ - 25. BŘEZNA 2024

Na pondělí 25. března 2024 je domluven fotograf a dle Vašeho zájmu bude probíhat fotografovaní Vašeho děťátka nad vodou i pod vodou. Tato "lekce" je navíc a hradí se zvlášť včetně ceny fotografií 490,- Kč - cca 20 fotek nad vodou, 5-10 pod vodou; 3 do ruky, všechny na úschovnu. Fotografování jedné rodiny, kam lze přizvat i sourozence a druhého rodiče, trvá 10 minut. Zápis do časového rozpisu byl zahájen již 19. 2. Kdo máte o fotografování vážný zájem, ozvěte se prosím co nejdříve. Dopolední časy jsou již obsazeny, ale lze zapsat i do náhradníků a při větším zájmu lze domluvit i prodloužení času. Další informace na telefonu 606 051 995.

V pondělí 25. 3. klasická lekce plavání kojenců a batolátek z důvodu fotografování NEPROBÍHÁ. Bazén bude vyhrazen pouze pro fotografování přihlášených zájemců. Děkujeme za pochopení.

Zveřejněno 29. 1. 2024:

Vážení rodiče, pokud jste platili převodem a potřebujete doklad pro vaši zdravotní pojišťovnu, lze potvrdit jednoduchý formulář vaší pojišťovny (zjistěte u své ZP). Vyplněný formulář si přineste na recepci a tento doklad účastníkům pravidelných kurzů zde potvrdíme. Jako vzor přikládáme tiskopis pojišťovny - VZP.

Pokud jste platili přímo na recepci bazénu, máte v ruce příjmový doklad z poklady a další potvrzení od nás již pravděpodobně nepotřebujete.

POTVRZENÍ O ÚHRADĚ PRAVIDELNÉ POHYBOVÉ AKTIVITY - VZP:  pdf (pdf, 645.51 kB)

Aktualizováno 24. 1. 2024:

Hlavní informační cestou jsou webové stránky bazénu a Plavecké školy Ráček. Doporučujeme kontrolovat nejlépe každou neděli před pondělním plaváním.

Omluvenky prosím zasílejte na e-mail: batolata@mslit.cz

Připomínáme TERMÍNY, kdy se lekce plavání kojenců a batolátek nekonají - jedná se o sanitární dny, školní prázdniny a svátky - viz. níže.

PŘEHLED SANITÁRNÍCH DNŮ (KOJENCI A BATOLATA SE NEKONAJÍ): 5. 2., 4. 3., 8. 4., 6. 5., 3. 6. 2024

PŘEHLED PRÁZDNIN A SVÁTKŮ (KOJENCI A BATOLATA SE NEKONAJÍ): jarní prázdniny 11. 3., Velikonoce 1. 4. 2024

ZMĚNY VYHRAZENY!

Aktualizováno 19. 1. 2024:

Vážení rodiče, v pondělí 15. 1. 2024 proběhla1. lekce dalšího kurzu plavání pro kojence a batolata. Došlo ještě k drobným změnám ve skupinách a časech, zkontrolujte si tedy prosím, kam patříte. Zkontrolujte i platby (mělo být uhrazeno do 7. 1. 2024), všechny zatím nedorazily! Nováčky prosíme, aby donesli origiál přihlášky, kdo tak ještě neučinil. Děkujeme.

Prostudujte prosím i pokyny a pravidla (žádáme o důkladné sprchování bez plavek). Při nejasnostech můžete zavolat na 606 051 995. Těšíme se na Vás.

SKUPINY BATOLATA-1-2024:  pdf(pdf, 57.78 kB

Zveřejněno 3. ledna 2024:

PŘIHLÁŠENÝM UCHAZEČŮM DO KURZU BATOLAT - PROSÍME O PLATBY DLE POKYNŮ NA PŘIHLÁŠCE. CENA KURZU ČINÍ 2 800,- Kč , ÚHRADA NEJPOZDĚJI DO 7. 1. 2024! PŘEDEM DĚKUJEME.

PŘIHLÁŠKA ZIMA 2024 - PONDĚLNÍ KOJENCI A BATOLATA:   pdf (192.87 kB)

 

DŮLEŽITÉ POKYNY K PLAVÁNÍ S MALÝMI DĚTMI: 

1/choďte včas - do bazénu, prosím, přijďte minimálně 20 min předem, abyste stihli v klidu připravit na plavání Vaše děťátko i sebe. Na recepci předložíte plavenku a vyzvednete si čip od skříňky; u zrcadel vložíte obuv do sáčku, který si umístíte do skříňky, vyzvednete si podložku; u skříněk odložíte oděvy a uzamknete čipem; větší děti mohou použít nočník; zabalení do ručníku se s děťátkem přemístíte do sprch 

2/ hygiena - předem upozorňujeme na NUTNOST A STRIKTNÍ DODRŽOVÁNÍ SPRCHOVÁNÍ BEZ PLAVEK A POUŽITÍ MÝDLA (U DĚTÍ I DOSPĚLÝCH) a to bezprostředně před každým vstupem do bazénu i po každém použití toalety - CHRÁNÍTE TAK PŘEDEVŠÍM ZDRAVÍ SVÝCH DĚTÍ! Před sprchováním použijte wc a větší děti nočník; osprchujte nahaté děti, tekoucí voda většinou vyvolá čůrání dětí, což je přirozené a vpořádku, následně omyjte děti mýdlem a opláchněte vodou, děti můžete lehce osušit a TEPRVE NAKONEC navlékněte SPECIÁLNÍ PLENKU do vody nebo speciální plavky pro batolata s přiléhavou gumičkou. Před sprchováním DOSPĚLÝCH můžete dítě odložit do připravené postýlky (v pánské sprše je na odložení dítěte podložka), která je umístěna hned vedle sprch.

Plavky po každém plavání vyperte v teplé vodě s pracím prostředkem a mějte vždy před každou další lekcí čistě vyprané.

3/ všude se pohybujte opatrně a neběhejte, i když jste se případně opozdili. Dbejte na možnost uklouznutí, chodící děti voďte za ruku a nenechávejte je běhat samostatně, své dítě mějte neustále pod dohledem.

4/ručník, mýdlo (tašku) lze odložit do skříněk v bazénové hale nebo na lavičky u dětského bazénu

5/na suchu u dětského bazénu vyčkejte na další pokyny instruktorky dětského plavání nebo plavčíka; na veškeré dotazy rádi odpovíme, neváhejte se zeptat nebo cokoliv konzultovat 

6/po skončení lekce doporučujeme dítko zabalit do osušky včetně hlavičky

7/do vody s děťátkem smí pouze jedna osoba; pro sourozence je třeba mít zajištěné hlídání ve vestibulu bazénu; další doprovod k bazénu smí být na suchu, po odložení oblečení v šatně - jen v tričku, kraťasech nebo sukni

8/po ukončení lekce, osprchování, osušení a obléknutí opustíte skříňku a necháte ji odemknutou; vrátíte podložku zpět k zrcadlům, odevzdáte čip na recepci a vyzvednete si plavenku

9/aklimatizace ve vestibulu - ve vestibulu setrvejte ze zdravotních důvodů minimálně 15 min; prostor je určen především ke svačení a občerstvení; nenechávejte své děti bez dozoru, pozor na dveře a nedalekou silnici

10/ užijte si hezké chvíle s Vaším děťátkem na bazénu ve zdraví a pohodě

 

Předem děkujeme za dodržování uvedených pravidel!

 

My se budeme snažit Vás provázet, naučit Vaše děti hezkému vztahu k vodě, vychovat respekt z vody a rozvíjet přirozený pohyb ve vodě, na vodě i pod vodou... Vaše instruktorky dětského plavání - Dagmar Marková, Dagmar Stránská, Katka Kalousková - Plavecká škola Ráček Litomyšl.

Dotazy a omluvenky směřujte, prosím na e-mail: batolata@mslit.cz

 

DOPORUČENÍ: V provozní době pro veřejnost můžete bazén navštívit i sami dle běžného ceníku a to S DĚTMI OD 1 ROKU (nutno doložit věk kartičkou pojišťovny!) Více informací ke vstupu najdete v aktualitách a provozní době.